top of page

program

Pierwszy przegląd | Miejski Dom Kultury, Zgorzelec
Foto_K.Goik.jpg
Wilga.png

Kamila Goik

sopran | Polska

Sopranistka Kamila Goik urodziła się w Polsce w 1994 roku.
Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu prof. Ewy Biegas oraz germanistyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest laureatką wielu konkursów, w tym VIII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. I. Borowickiej (II nagroda i dwóch specjalnych
im. K. Szymanowskiego w Katowicach (finalista), XVIII Międzynarodowy Konkurs Wokalny IUVENTUS CANTI we Vrable (III nagroda), V Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. J. Kiepury w Krynicy-Zdroju (nagroda specjalna za najlepsze wykonanie arii niemieckej) , II kameralny uniwersytecki konkurs na duety fortepianowe w Katowicach (III nagroda).
Zadebiutowała jako Sandrina w La finta giardiniera WA Mozarta w Operze Śląskiej w Bytomiu (2018). W swojej działalności koncertowej ma na swoim koncie występy w kraju i za granicą m.in. partię solową w Requiem WA Mozarta w XXXV. Festiwal Chopinowski w Kartause Gaming, recital „Muzyczne spotkania z Polską” we współpracy z Konsulatem Generalnym w Kolonii, koncert „Pieśni fortepianowe Kompozytorów Śląskich” w Ratingen, koncert „Jedna noc z Szymanowskim” i „Środa z chłopcami” w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Kamila Goik bierze udział w różnych koncertach i festiwalach jako solistka, m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej w Katowicach, Operą Śląską w Bytomiu, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Zabrzu, Śląską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Tatrzańską i Młodą Operą w Zakopanem, Orkiestrami im. G.Ph.Telemanna i IPIUM Silesia.

Małgorzata Wilga

fortepian | Polska

Urodziła się w Tychach w 1992 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w liceum muzycznym. F. Rybickiego w Tychach z B. Klikiewiczem. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Szymanowskiego. W czerwcu 2016 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, najpierw w klasie fortepianu prof. J. Stompla, następnie prof. Z. Raubo i kameralistyki prof. G. Biegasa. W 2017 roku rozpoczęła studia doktoranckie w klasie prof. Zbigniewa Raubo. Jest laureatką wielu konkursów w Niemczech i za granicą. Uczestniczyła w wielu warsztatach pianistycznych prowadzonych m.in. przez prof. A. Jasińskiego, prof. W. Świtałę, prof. J. Sterczyński, prof. dr hab. P. Giusiano, prof. A. Malikova, prof. dr. E. Pobłockiej, prof. M. Sikorska Wojtacha, prof. P. Paleczny, prof. dr hab. G. Kurzyński, dr. W. Kocyana, dr. Uczestniczył D. Biran.

program

Charles Gounod

A une jeune grecque

Franz Schubert

Die Götter Griechenlands D677

Atys D585

Franz Schubert

Hippolits Lied D890

Ganymed D544

Hugo Wolf

Anakreons Grab

Maurice Ravel

Cinq Mélodies populaires grecques

i. Chanson de la mariée
ii. Lá-bas, vers l´église
iii. Quel galant m´est comparable
iv. Chanson des cueilleuses de lentisques
v. Tout gai!

Georgios Kasassoglou

Archäische Miniatur (Αρχαϊκή μινιατούρα)

April mit dem Eros (ο Απρίλης με τον έρωτα)

K.Goik | M.Wilga
Borgiel
Izabela Bajda

Jakub Borgiel

baryton | Polska

Jakub Borgiel (ur. 1999) jest studentem III roku śpiewu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2018 roku ukończył szkołę muzyczną w Katowicach na gitarze klasycznej. Wystąpił w następujących rolach operowych na Akademii w Katowicach: rola Eneasza w „Dydonie i Eneaszu” Henry'ego Purcella, W Operze Śląskiej: rola Bartłomieja w „Verbum Nobile” Stanisława Moniuszki, koncert jako solista Filharmonii Zabrzańskiej Orkiestra. Zdobył następujące nagrody w różnych konkursach: III miejsce na ogólnopolskim konkursie wokalnym „Krystyna Jamroz” w Kielcach, nagroda za najlepszą arię oratoryjną na międzynarodowym konkursie wokalnym „Bella voce” w Busku-Zdroju.

Izabela Bajda

fortepian | Polska

Izabela Bajda urodziła się w Przemyślu w 1999 roku. W 2018 roku ukończyła z wyróżnieniem szkołę muzyczną w Przemyślu w klasie mgr Oksany Masnej. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Anny Góreckiej i dr. Łukasza Trepczyńskiego oraz w klasie kameralistyki dr. Magdalena Duś. Izabela otrzymała stypendium Prezydenta Przemyśla. Brała udział w wielu konkursach, m.in.: Konkurs Pianistyczny w Trzcianie (wyróżnienie), „Harmonia Viva” (Wrocław, II nagroda), „Harmonika Fest” (Tivat, Czarnogóra – I nagroda), VIII Ogólnopolski Festiwal Kameralnej Muzyki Akordeonowej ( Stalowa Wola, I miejsce), III. Nagroda na Międzynarodowym Konkursie „Art-Duo Music Seasons” w Pradze w kategorii zespołów kameralnych. XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu - w kategorii Zespoły Kameralne - II nagroda. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich – XX Międzynarodowy Kurs Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu, Małopolska – Akademia Talentów, Międzynarodowe Kursy Muzyczne w Łańcucie. Miała okazję pracować z wybitnymi profesorami fortepianu: Adamem Wodnickim, Barbarą Halską, Markiem Szlezerem, Zbigniewem Raubo, Cezarym Saneckim, Anną Górecką, Joanną Domańską.

program

Charles Gounod

Maid of Athens

Franz Schubert

Der zürnenden Diana D707

Dithyrambe D801

Franz Schubert

Lied eines Schiffers an die Dioskuren D360

An die Leier D737

Hugo Wolf

Anakreons Grab IHV 10, Nr.29

Maurice Ravel

Cinq Mélodies populaires grecques

i. Chanson de la mariée
ii. Lá-bas, vers l´église
iii. Quel galant m´est comparable
iv. Chanson des cueilleuses de lentisques
v. Tout gai!

Georgios Kasassoglou

April mit dem Eros (Απρίλης με τον Έρωτα)

Jakub Borgiel | I. Bajda
Eum.jpg
Seulgi Lee.png

Hwayoung Eum

tenor | Korea Południowa

W 1987 roku w Suwon (Korea Południowa) urodził się Hwayoung Eum.
W wieku 17 lat pobierał lekcje śpiewu. W 2006 roku Hwayoung Eum rozpoczął studia śpiewu na Uniwersytecie Gacheon w Seongnam. Jego nauczyciel prof. Sangnyung Lee przygotował go do konkursu Nanpa, gdzie otrzymał III nagrodę.
W ramach studiów Hwayoung Eum grał w operach m.in. z 2007 „Cosi Fan Tutte” W. Mozarta i 2009 w „L'elisir d'amore” G. Donizettiego w roli Nemorino. Hwayoung Eum ukończył studia licencjackie w 2009 roku.
W 2013 roku rozpoczął studia magisterskie w zakresie śpiewu operowego u prof. M.Schäfera na Uniwersytecie Muzyki i Teatru w Hanowerze, a od 2016 roku na Uniwersytecie Muzycznym Carla Marii von Webera w Dreźnie.
Od 2018 roku Hwayoung Eum na stałe mieszka jako chórzysta w Gehart Hauptmann Theater w Görlitz.

Seulgi Lee

fortepian | Korea Południowa

Seulgi Lee, urodzona w 1992 roku w Korei Południowej, pierwsze lekcje gry na fortepianie otrzymała w wieku czterech lat. W latach 2011-2016 studiowała w Korei na Uniwersytecie Keimyung pod kierunkiem prof. Siergieja Tarasowa. W latach 2010-2016 zdobyła liczne nagrody w różnych konkursach muzycznych. Seulgi Lee otrzymała stypendium na Uniwersytecie Keimyung.
Koncertuje jako solistka, repetytorka i kameralistka. Od 2019 roku kontynuuje naukę w klasie pieśni HfM Dresden pod kierunkiem prof. Ulrike Siedel i KS prof. Olafa Bära, również w HfM Dresden uzyskała tytuł magistra fortepianu u prof.
Gniew Gunthera.

program

Charles Gounod

Maid of Athens CG.406

Franz Schubert

Lied eines Schiffers an die Dioskuren D360
An die Leier D737

Franz Schubert

Die Götter Griechenlands D677
Ganymed D544

Johannes Brahms

An eine Äolsharfe Op.19 Nr.5

Bolko von Hochberg

Gute Nacht Op. 31 No.2

Hugo Wolf

Anakreons Grab IHV10, Nr.29

Claude Debussy

Trois chansons de Billitis
i. La flute de Pan

Jean Coulthard

Three ancient memories of Greece
iii. Long ago​

Georgios Kasassoglou

Archäische Miniatur (Αρχαϊκή μινιατούρα)

H.Eum | S.Lee
Anna Graf 2.JPG
Han-Lin Yun 2.jpg

Anna Graf

sopran | Rosja

Anna Graf urodziła się w Rosji i urosła w Nalczyku. Jako dziecko uczęszczała do szkoły muzycznej im. Juri Temirkanova, koncentrując się na pianinie i śpiewie chóralnym. Edukację muzyczną kontynuowała w Państwowej Północnokaukaskiej Szkole Artystycznej, gdzie studiowała dyrygenturę chóralną pod kierunkiem prof. G. Gridasova. Studia ukończyła z wyróżnieniem jako dyrygent chóru. Od 2016 roku Anna Graf studiuje śpiew na HfMT (Akademia muzyczna) w Kolonii w klasie prof. M. Hoffa. Uzupełnieniem jej wykształcenia były kursy mistrzowskie m.in. u G. Gaskarovej, JM Kränzle, prof. M. Hoffa i prof. G. Recha. W kwietniu 2019 roku zadebiutowała jako Chór Żeński w Gwałcie Lukrecji Brittena. Od grudnia 2019 roku Anna Graf jest stypendystką Theatre Initiative Aachen. W styczniu 2020 roku zdobyła nagrodę dla najlepszej wokalistki w konkursie pieśni HfMT Kolonii. W listopadzie 2020 zadebiutowała rolą w „La Calisto” Francesco Cavalli, gdzie wcieliła się w Il Destino i Giunone. W kwietniu 2021 wystąpiła również w roli Susel z opery „Alpenkönig und Menschenfeind” Leo Blecha w jednej produkcji CD zaśpiewana w Theater Aachen. W lipcu 2021 można ją było zobaczyć w roli Grilletty w operze Haydna „Lo Speziale”.

Han-Lin Yun

fortepian | Tajwan

Pianistka Han-Lin Yun urodziła się na Tajwanie w październiku 1992 roku. Przyjechała do Niemiec na studia muzyczne. Teraz mieszka w Siegburgu. W młodym wieku zaczęła uczyć się gry na fortepianie i skrzypcach. W wieku 18 lat zdała egzamin wstępny na studia na Tajwanie i uzyskała najlepszy wynik w kraju. Następnie studiowała na National Taiwan Normal University pod kierunkiem prof. Susan Shu-cheng Lin. Podczas studiów licencjackich wielokrotnie koncertowała i miała wiele okazji do występowania jako solistka z koncertami orkiestr. W 2015 roku zdała egzamin wstępny na mistrza fortepianu na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych we Frankfurcie. Tutaj studiowała u prof. Arnulfa von Arnima. Po dwuletnich studiach na Uniwersytecie Muzycznym Carla Marii von Webera w Dreźnie u prof. Kaisera, w czerwcu 2019 roku zdała tutaj egzamin koncertowy. Od 2017
Studiuje również akompaniament pieśni na Uniwersytecie Muzyki i Tańca w Kolonii pod kierunkiem prof. Ulricha Eisenlohra. W kwietniu 2018 Han-Lin Yun zdobyła pierwsze miejsce „Primo premio assoluto” w „28. Międzynarodowym Konkursie Młodych Muzyków Citta di Barletta” we Włoszech z wynikiem 100/100 punktów.

program

Charles Gounod

A une jeune grecque

Franz Schubert

Ganymed D544

Atys D699

Franz Schubert

Die Götter Griechenlands D544
Der zürnenden Diana D707

Bolko von Hochberg

Gute Nacht Op.31, Nr.2

Hugo Wolf

Anakreons Grab IHV 10, Nr.29

Mathilde Kralik v. Meyerswalden

Lied der Sappho

iii. Ach, die gliederlösende Liebe

Maurice Ravel

Cinq Mélodies populaires grecques
ii. Lá-bas, vers l´église
iv. Chanson des cueilleuses de lentisques
v. Tout gai!

Arthur Lourié

Greek songs after Sappho
Nr.8  From wedding Songs,  Nr.11 Erotic fragment-expectation, Nr.12 Erotic fragment

Georgios Kasassoglou

April mit dem Eros (Ο απρίλης με τον έρωτα)

A.Graf | Han-Lin Yun
DSC_7086 Fotograf Jeremy Knowles.jpg
Portrait_Rüdiger-Schestag.jpg

Ludwig Obst

tenor | Niemcy

Mieszkający w Berlinie tenor Ludwig Obst (ur. 1991) studiował śpiew w Akademii Muzycznej im. Hannsa Eislera w Berlinie oraz w Guildhall School of Music & Drama w Londynie. Jego nauczycielami byli Bernd Riedel, Júlia Várady i Wolfram Rieger oraz Sami Kustaloglu. Obecnie trenuje go Peter Sefcik. Śpiewał na Festiwalu Halle Handel, Festiwalu Muzyki Dawnej w Innsbrucku, Biennale w Monachium i Tischerlei w Deutsche Oper Berlin. W 2020 roku jako laureat konkursu Rheinsberg Chamber Opera został zaproszony do stworzenia dwóch recitali z DICHTERLIEBEM i AN DIE FERNE BELIEBTE. Był stypendystą Studienstiftung des Deutschen Volkes, Richard Wagner Association Munich, German Music Council oraz Britten-Pears Young Artist. W 2020 roku otrzymał stypendium badawcze dla sztuk performatywnych Berlina. Jako członek-założyciel tutti d*amore, berlińskiego kolektywu współczesnej operetki, otrzymał w tym roku grant badawczy z funduszu Performing Arts Fund, który umożliwia mu testowanie form i możliwości współczesnej operetki z różnymi kompozytorami i autorami tekstów . Oprócz działalności śpiewaczej Ludwig studiował teatrologię na FU Berlin i poświęca się opracowywaniu własnych sztuk. W zeszłym roku powstał LILA LIED, multimedialny kabaret queer, który w tym roku ponownie w Berlinie i Kleist Forum Frankfurt/O. będzie pokazane. ( www.ludwiobst.de )

Stefan Paul

fortepian | Niemcy

Stefan Paul studiował grę na fortepianie w Berlinie w Akademii Muzycznej im. Hannsa Eislera. Szczególnie cenne impulsy otrzymał tam m.in. od Wolframa Riegera, Erica Schneidera i Klausa Bäßlera. Jego miłość do muzyki i teatru muzycznego XX wieku rozwinęła się podczas studiów. Stefan Paul regularnie występuje jako akompaniator pieśni, był finalistą VI Międzynarodowego Konkursu „Franz Schubert i Muzyka Współczesna” w Grazu w 2006 roku w kategorii duet pieśni, otrzymał stypendium robocze Fundacji Pauli i Alberta Salomonów i zdobył wraz z Hanna Herfurtner w 2010. Nagroda na Konkursie Piosenki im. Pauli Salomon, z którą zadebiutował na wiedeńskim Konzerthaus w 2012. Od 2003 roku jest wykładowcą jako akompaniator w klasie interpretacji pieśni współczesnej prof. Axela Bauniego w UdK. Oprócz licznych bezpłatnych projektów pracował jako muzyk i aktor w różnych produkcjach w Volksbühne Berlin w latach 2008-2013, gdzie współpracował m.in. z Frankiem Castorfem i Vegardem Vinge. W 2009 roku wyreżyserował Telefon i List w Teatrze Angielskim w Berlinie. W 2014 roku zmontował muzykę Hannsa Eislera do „Życia Galileusza” Brechta w Deutsches Theater Göttingen w reżyserii Michaela von zur Mühlena, z którym wystąpił w Darmstadcie w 2015 roku dla Teatru miasta w serii performansów "Dług - wyzwolenie".

program

Charles Gounod

Maid of Athens CG.406

Franz Schubert

Lied eines Schiffers an die Dioskuren D360
Lied des Orpheus, als er in die Hölle ging

Franz Schubert

An die Leier

Prometheus

Ganymed

Hugo Wolf

Anakreons Grab IHV10, Nr.29

Feliks Nowowiejski

Róże dla Safo

i. Glykopikros

iii. Smierć Safo

Jean Coulthard

Three ancient memories of Greece
ii. What rapture could I take from song

Georgios Kasassoglou

April mit dem Eros (Ο απρίλης με τον έρωτα)

Barmherzige Mutter (Μητέρα μεγαλόψυχη)

L.Obst | S.Paul
R.Burnens | C.Hirt
Remy Burnens 2 (by Gerardo Garciacano).jpg
Clemens Hirt

Remy Burnens

Tenor  | Schweiz

Der junge lyrische Tenor Remy Burnens (geb. 1991) studierte bei Peter Brechbühler in Luzern und bei Malcolm Walker in Paris.
2020 war er als Gernando in Garcìas L’isola disabitata am Festival Rossini in Wildbad zu sehen. Zuvor war er am Staatstheater Meiningen u.a. als Belmonte in Entführung aus dem Serail, als Volksredner in Das Schloss Dürande, als Walther in Tannhäuser engagiert. In der Schweiz gastierte er als Ferrando in Così fan tutte (Neues Theater Dornach), Tonio in La Fille du Régiment und als Weisser Minister in Le Grand Macabre (Luzerner Theater) Burnens tritt zudem als gefragter Konzertsänger in der ganzen Schweiz als Solist auf. Er pflegt dabei ein breit gefächertes Repertoire: Von Händels Oratorien und Bachs Passionen bis zu den grossen Werken von Mendelssohns und Britten.
Als Liedsänger im Duo Dalùna mit Clémence Hirt widmet er sich leidenschaftlich dem Lied: ihre erste gemeinsame CD “A Song in the Wood” um Werke von Britten erscheint 2021. Er war Finalist beim 9. Internationalen Cesti Gesangswettbewerb für Barockoper 2018.
Zudem erhielt er diverse Studienpreise (Migros Kulturprozent 2017, Edwin Fischer-Gedenkpreises 2017, Stiftung Musiktalente Meggen 2016/2017 u.a)

Clémence Hirt

Klavier | Schweiz

Die Schweizer Pianistin Clémence Hirt hat an der Haute Ecole de Musique de Genève bei Prof. Marc Pantillon und an der Zürcher Hochschule der Künste bei Prof. Eckart Heiligers und in der Liedklasse von Prof. Christoph Berner studiert. Zurzeit bildet sie sich bei Erna Ronca weiter aus. Sie spielt mit diversen SängerInnen u. a. mit dem Tenor Remy Burnens mit dem sie 2018 das Duo Dalùna gründete. Ihre erste gemeinsame CD “A Song in the Wood” erscheint 2021 bei Prospero Classics. 2016 spielte die Pianistin mit der Sopranistin Sandrine Droin im Finale des Internationalen Wettbewerbs für Liedkunst der Hugo-Wolf-Akademie in Stuttgart und ein Jahr später im Semifinale des Duo- Wettbewerbs für Gesang und Klavier «Nadia et Lili Boulanger» in Paris. Die beiden Musikerinnen erhielten Unterstützung von Helmut Deutsch, Anne Le Bozec, Christoph Berner und Hans Adolfsen.
Clémence Hirt ist Stipendiatin der Schweizerischen Richard Wagner Gesellschaft 2019.
Zudem ist sie als Korrepetitorin tätig und tritt als Organistin oder Cembalistin auf. Sie ist Gründungsmitglied der Operntruppe Fri’Bouffes, die jungen Talente fördert sowie das oft unbekannte Bühnenrepertoire der Zwischenkriegszeit wiederentdeckt.

Programm

Charles Gounod

Maid of Athens CG. 406

Franz Schubert

Atys D.585

Ganymed D.544

Franz Schubert

An die Leier D.737

Lied des Orpheus, als er in die Hölle ging D.474

Bolko von Hochberg

Gute Nacht Op. 31, Nr.2

Johannes Brahms

An eine Äolsharfe Op. 19, Nr.5

Maurice Ravel

Cinq melodies populaires grecques:

i. Chanson de la mariée

ii. Lá-bas, vers l´église

Jean Coulthard

Three Memories of ancient Greece

i. Before the statue of Endymion

Georgios Kasassoglou

Im Schatten Hand in Hand (Στη σκιά χειροπιασμένες)

Der Maitag  (Μέρα μαγιού)

E.Zalenga | D.Tchakarova
Eva. Zalenga..jpg
Foto Doriana Tchakarova.jpg

Eva Zalenga

Sopran | Deutschland

Eva Zalenga (geb.1994) gehörte in der Spielzeit 19/20 dem Ensemble des Theater St. Gallen (Schweiz) an und ist Preisträgerin des 49. Bundeswettbewerb für Gesang in Berlin 2020 sowie Gewinnerin des internationalen Gesangswettbewerbs der Kammeroper Schloss Rheinsberg 2020. Als Solistin war sie bereits der Staatsoperette Dresden, den Landesbühnen Sachsen, dem Theater Nordhausen, dem Theater Dessau und der Oper Leipzig verpflichtet. Zudem

war sie im Konzertbereich u.a bereits solistisch im Kulturpalast
Dresden sowie in Kaliningrad (Russland) zusammen mit der Philharmonie Dresden zu hören und wird 2021 in Francks "Panis angelicus" in Dornbirn (Österreich) zu erleben sein. Die Sopranistin wurde in Biberach (Ba-Wü) geboren, studierte zunächst in Dresden an der Musikhochschule und schloss ihr Gesangsstudium 2019 erfolgreich an der Leipziger Musikhochschule ab. Sie ist Stipendiatin mehrere Förderprogramme wie des Deutschlandstipendiums, der Hermann Haake Stiftung und der Lotte Lehmann Akademie 2020.

Doriana Tchakarova

Klavier | Deutschland-Bulgarien

Doriana Tchakarova absolvierte an der Musikhochschule Stuttgart ihr Bachelor- und Masterstudium im Hauptfach Klavier bei Prof. Fernande Kaeser sowie Prof. Friedemann Rieger und studierte in der Liedklasse von Prof. Konrad Richter. Sie hat seit 2003 einen Lehrauftrag an der Stuttgarter Musikhochschule. Im April 1993 gewann sie den zweiten Preis beim internationalen Klavierwettbewerb "Dimitar Nenov" in Rasgrad. Im gleichen Jahr spielte sie das zweite Klavierkonzert von Sergej Rachmaninoff mit der Varna Philharmonie.
Im Juli 2001 wurde sie mit der Cellistin Krassimira Krasteva in der Kategorie Kammermusik Preisträgerin des 15. Internationalen Wettbewerbs "Franz Schubert". Die internationale Preisträgerin entfaltet eine rege, internationale Konzerttätigkeit als Liedpianistin. Liederabende mit ihrem Gesangspartner Konstantin Krimmel führen sie auf bedeutende internationale Konzertpodien. IGemeinsam mit Konstantin Krimmel gewann sie im Mai 2018 in der Kategorie Liedduo den 1. Preis bei „Rising stars Grand Prix international music competition“ in Berlin. Ihre vielbeachteten CD Einspielungen führten 2017 zu einer Echo-Nominierung. Beim renommierten Label Alpha Classics veröffentlichte sie mit Konstantin Krimmel 2019 eine CD mit Balladen von Schubert, Loewe, Schumann und Jensen.

Programm

Charles Gounod

A une jeune grecque CG 324

Franz Schubert

Ganymed D544

Die Götter Griechenlands D677

Franz Schubert

Atys D585

Hippolits Lied D890

Bolko von Hochberg

Gute Nacht Op.31, Nr.2

Hugo Wolf

Anakreons Grab IHV 10, Nr.29

Maurice Ravel

Cinq Mélodies populaires grecques

i. Chanson de la mariée

ii. Lá-bas vrs l´église

v. Tout gai!

Arthur Lourié

Griechische Lieder nach Dichtung von Sappho, 1 Band
xii. Erotic fragment

Jean Coulthard

Three ancient memories of Greece

iii. Long ago

Georgios Kasassoglou

April mit dem Eros (Ο απρίλης με τον έρωτα)

Tryfona
Danai Vritsiou.jpg

Georgia Tryfona

Sopran | Griechenland

Die griechische Sopranistin (geb. 1991) studierte an der Universität der Künste Berlin. Teil ihrer Ausbildung waren auch privater Gesangsunterricht bei Professoren: Barbara Bonney, Angelika Kirchschlager, Prof. Angela Nick, Prof. Helga Wagner, John Norris, Doreen DeFeis.

Sie erhielt den 3. Preis bei den Open Auditions an der Klassischen Oper im Jahr 2015, war zweimal Gewinnerin des Gesangswettbewerbs der Kammeroper Schloss Rheinsberg, bei dem sie 2018 unter der Leitung von Ivo Hentschel als Despina (Cosi fan tutti) debütierte. Sie gewann auch einen Sonderpreis beim II. Internationalen Giulio Perotti-Wettbewerb 2012 für die beste Mozart-Arie.

2018 sang sie in Parnasso in der Festa-Produktion der Händel Festspiele in Halle. Einige der Rollen, die sie auf der Bühne gesungen hatte, waren: Clarice / Gli astrologi immaginari (Teatro Romano Aosta), Giulietta (I Capuletti ei Montecchi), Adina (Elisir d'amore) in Schloss Wernigerode, Berta (Barbier von Sevilla) neben Alfonso Antoniocci , Dorinda (Orlando) in der Konzerthalle Frankfurt (Oder), Adele (Die Fledermaus), Zerlina (Don Giovanni) unter der Leitung von Bruno Weill, Belinda (Dido und Aeneas), Barbarina (Figaros Ehe) im ETA Hoffmann Theater.

Als Solistin sang sie 2019 auch mit dem Komischen Oper Orchester in der Schöpfung (Haydn) und dem Deutschen Requiem (Brahms) sowie in Telemanns Johannespassion mit der Internationalen Bachakademie Stuttgart.

Sie hat ein Stipendium des Richard-Wagner-Verband-Berlin e.V. Zu den kommenden Konzerten im Jahr 2021 gehören eine Belcanto-Gala in der Alten Oper Frankfurt und ein Opernkonzert in der Komischen Oper Berlin.

Danai Vritsiou

Klavier | Griechenland

Danai Vritsiou studierte Klavier und Musikwissenschaft an der Universität in Athen in Griechenland , an der Ludwig Maximilian Universität München und an der Hochschule für Musik und Theater München. Sie schloss im Konzertfach Klavier mit dem Master Degree ab, mit Schwerpunkt "Robert Schumann's Klaviermusik von 1830 - 1838" und weiter ist spezialisiert auf Tanzkorrepetition.
Sie hat Solo und Kammermusik Konzerte im In- und Ausland gegeben und sie nahm an vielen Internationalen Meisterkursen teil. Sie ist Stipendiatin des Richard-Wagner-Verbands Nürnberg sowie der State Scholarships Foundation of Athens (IKY). Seit 2010 lebt und arbeitet sie in Deutschland.

Programm

Charles Gounod

A une jeune grecque CG 324

Franz Schubert

Ganymed

Dithyrambe

Franz Schubert

Die Götter Griechenlands

Lied eines Schiffers an die Dioskuren

Johannes Brahms

Sapphische Ode Op.94, Nr.4

Bolko von Hochberg

Gute Nacht Op. 31, Nr.2

Mathilde Kralik von Meyerswalden

Lied der Sappho

ii. Der Mond ist schon hinunter

Jean Coulthard

Three ancient memories of Greece

ii. What rapture could I take from song

Maurice Ravel

Cinq melodies populaires grecques (griechisch)

i. Chanson de la mariée
ii. Lá-bas, vers l´église
iii. Quel galant m´est comparable
iv. Chanson des cueilleuses de lentisques
v. Tout gai!

Georgios Kasassoglou

Archäische Miniatur (Αρχαϊκή μινιατούρα)

Der Maitag (Του μαγιού ροδοφαίνεται)

G.Tryfona | D.Vritsiou
CHRISTIANA ALONEFTIS by Michael Fromholtz (1).jpg

Christiana Aloneftis

Sopran | Zypern

Die junge griechisch-zypriotische australische Sopran Christiana Aloneftis (geb. 1991) "hat eine außergewöhnlich warme, expressive Sopranstimme....... Sie spielt mit Gelassenheit und anmutiger, nuancierter Phrasierung" - Joyce DiDonato. Die derzeit in München lebende Künstlerin bildete sich auf Einladung an der Bayerischen Staatsoper aus, nachdem sie ein weiteres Vollstipendium an der École Normale de Musique Alfred Cortot Paris (2017) absolviert hat. Aloneftis schloss ihr Studium an der University of Melbourne und der Monash University in Australien mit einem Bachelorstudiengang (Operngesang) und einem Universitätsdiplom für Sprachen (Fortgeschrittene italienisch) im Jahr 2013 sowie einem Masterstudiengang: Translationswissenschaft (Übersetzen und Dolmetschen) (IT/ GK/ EN) an der Monash University 2014 ab. Sie spricht fünf Sprachen fließend.

Die "echte Entdeckung....die mit einer fesselnden Bühnenpräsenz auftritt -sowohl in ihrer Persönlichkeit als auch in ihrer farbenprächtigen Stimme" (Wiesbadener Tagblatt) hat eine Vielzahl von Sopran Opernrollen gespielt. Darunter Barbarina (Weimar 2015), Musetta (Connecticut Lyric Opera 2016) und hat bei verschiedenen Opern große Teile der folgenden Rollen übernommen (im Konzert): Zerlina, Susanna, Despina (Nordtschechische Philharmonie 2016). Sie ist außerdem als Annina mit der Opera Classica Europa / Rhein-Main Philharmoniker Frankfurt (2017) und Tsarevna in der australischen Erstaufführung von Rimsky-Korsakovs Kashchey the Immortal beim Melbourne Recital Centre (2018) aufgetreten.

Sie wurde mit zahlreichen Preisen und Stipendien ausgezeichnet: zuletzt vom Deutschen Musikrat, der GVL und dem Freistaats Bayern "Junge Kunst und neue Wege" (2021). Sie ist neben ihrer jungen Gesangskarriere eine talentierte junge Sprach- und-Diktionscoach an der Bayerischen Staatsoper und anderen Theatern und Bildungseinrichtungen (Projektverträge). Sie erhielt in 2021 den Distinctive Work Prize (Council of Humanities, Arts and Social Sciences Australia) für ihren "herausragenden und vielfältigen Beitrag zur Kunst, als Darstellerin und Coach". Frau Aloneftis möchte ihre „wunderschöne, resonante Stimme ... (und) starkes musikalisches und dramatisches Engagement“ weiterentwickeln in ihrem neuen Repertoire im Jahr 2022 und fühlt sich zu Hause nicht nur auf der Opernbühne, sondern auch bei der Kunst des Liederabends mit Vorliebe für das griechische Kunstlied.

Programm

Charles Gounod

A une jeune grecque CG. 324

Franz Schubert

Der zürnenden Diana (Mayrhofer), D 707

Atys (Mayrhofer)

Franz Schubert

An die Leier D737

Die Götter Griechenlands D677

Maurice Ravel

Cinq Mélodies populaires grecques

(in greek)

i. Chanson de la mariée
ii. Lá-bas, vers l´église
iii. Quel galant m´est comparable
iv. Chanson des cueilleuses de lentisques
v. Tout gai!

Georgios Kasassoglou

Ο Απρίλης με τον Έρωτα (April mit dem Eros)

Αρχαϊκή μινιατούρα (Archaische Miniatur)

Christiana Aloneftis
bottom of page