top of page

program

Pierwszy przegląd | Miejski Dom Kultury, Zgorzelec
Shu Lin.jpeg
Helena Popovic.jpeg

Shu Lin

sopran | Chiny

Sopranistka Shu Lin urodziła się w Ji Lin (Chiny) i rozpoczęła naukę śpiewu w renomowanym Konserwatorium w Szanghaju. Od 2018 roku studiuje na studiach magisterskich w Hochschule für Musik und Theater Hamburg, a w 2020 roku rozpoczęła egzaminy koncertowe u prof. Carolyn Grace James i prof. Burkharda Kehringa (klasa śpiewu). Shu Lin pracował również w międzynarodowych kursach mistrzowskich z takimi nauczycielami jak Deborah Polaski, Julie Kaufmann, Michaela Sburlati i Renato Bruson. W sferze operowej i koncertowej podjęła już intensywną działalność artystyczną. Oprócz ról operowych, takich jak Mimi („Cyganeria”), Fiordiligi („Cosi fan tutte”), Nedda („Pagliacci”) czy Sufen Yu („Spring River”) brała udział w koncertach orkiestrowych i recitalach Chiny, USA i Niemcy. Do najważniejszych osiągnięć Shu Lin w zakresie konkurencji należy 3. nagroda w konkursie „4. Gustava Mahler Song Competition” 2021 w Hamburgu, III nagroda na „Baichuan Competition” 2012 w Szanghaju oraz II nagroda na ogólnopolskim konkursie śpiewu chińskiego „Złoty dzwon” 2015 w Szanghaju.

Helena Popović

fortepian | Serbia

Helena Popović urodziła się w 1994 roku w Belgradzie w Serbii. Pierwsze lekcje gry na fortepianie dostała w wieku sześciu lat.  

W trakcie swojej edukacji otrzymała liczne nagrody na konkursach ogólnopolskich, z których szczególnie ważne są: II Nagroda Klaiver na Konkursie Maritim, nagroda za awans w konkursie „Wolfganf Fischer i Maria Fischer-Flash Prize” w kategorii kameralistyka, Würzburg, I nagroda na Konkursie Republiki w Belgradzie, Serbia, zarówno w kategorii solowej, jak iw kategorii zespołów kameralnych, I nagroda na Międzynarodowym Konkursie „Davorin Jenko”, Belgrad, Serbia. Odbyła staż jako repetytor i asystent muzyczny  w Allee Theater w Hamburgu. Jednym z głównych punktów jej licznych występów są  koncerty w Sali Kolarac i Sali Filharmonii Belgradzkiej. Otrzymała też bardzo cenne impulsy artystyczne od Grigori Gruzmana, Bernda Glemsera, Eberharda Feltza, Aleksandara Šandorova, Michaela Uhde, Borbély'ego László i Romana Trekela. W trakcie studiów rozwinęła się również w entuzjastyczną i pełną pasji akompaniatorkę pieśni i kameralistę.

Helena Popović od 2015 roku studiuje grę na fortepianie pod kierunkiem prof. Silke-Tory Matthies na Uniwersytecie Muzycznym w Würzburgu, a od 2018 roku studiuje interpretację pieśni pod kierunkiem prof. Burkharda Kehringa na Uniwersytecie Muzyki i Teatru w Hamburgu.

program

Charles Gounod

A une jeune grecque CG.324

Franz Schubert

Memnon D541

Ganymed D544

Franz Schubert

Die Götter Griechenlands D677

An die Leier D737

Johannes Brahms

An eine Äolsharfe Op.19, Nr.5

Sapphische Ode Op.94, Nr.4

Bolko von Hochberg

Gute Nacht Op. 31. Nr.2

Maurice Ravel

Cinq melodies populaires grecques:

i. Chanson de la mariée
ii. Lá-bas, vers l´église

Jean Coulthard

Three ancient memories of Greece

ii. What rapture could I take from song

Georgios Kasassoglou

April mit dem Eros (Ο απρίλης με τον έρωτα )

Shu Lin | H.Popovic
Uli Bützer
Foto Max Langer.jpeg

Uli Bützer

baryton | Niemcy

Baryton Uli Bützer studiował śpiew, muzykę szkolną i matematykę we Fryburgu. W 2021 r. ukończył z najwyższą oceną magisterium w Würzburgu. Otrzymał także ważne impulsy artystyczne od Douglasa Yatesa, KS Christiane Iven, interpretatora Bacha Petera Kooija i kłamliwego pianisty Gerolda Hubera. Na scenie operowej wcielił się w role cesarza Aleksego i Baltazara w Die Sonnenflammen i Der Friedensengel Siegfrieda Wagnera. Wystąpił także w takich rolach, jak Ben w Telefonie, Conte Robinsone w Il matrimonio segreto, Papageno, Leporello, Eneasz i Wuj Josse z Kuzyna z czegoś. Oprócz produkcji uniwersyteckich był zaangażowany w Mittelsächsisches Theater Freiberg, w filii Festiwalu w Bayreuth, w Alte Oper we Frankfurcie oraz w Theater Freiburg. Koncerty i recitale przenoszą baryton przez Niemcy i sąsiednie kraje. Jego różnorodność artystyczna i jakość znajdują odzwierciedlenie w koncepcji własnych projektów, uczestnictwie w profesjonalnych chórach, wokalnej pracy pedagogicznej oraz przyznawaniu stypendiów.

Max Langer

fortepian | Niemcy

Maximilian Langer (*1994) studiował grę na fortepianie u prof. Erica le Sage i prof. Andreasa Bacha w Musikhochschule Freiburg, gdzie w 2021 uzyskał tytuł magistra. Oprócz grania jako solista, jego szczególne zainteresowania artystyczne polegają na tworzeniu programów koncertowych. Centralną rolę odgrywa tu połączenie klasycznego repertuaru i improwizacji.
W 2021 roku Maximilian Langer jest Artist in Residence w Les Dominicains de Haute Alsace, gdzie wykona II Koncert fortepianowy Rachmaninowa i Pieśni kompozytorów rosyjskich z tekstami Puszkina z mezzosopranistką Marią Kalinine oraz programem utworów solowych Klary Schumann we wrześniu był. Kolejne koncerty kameralne i solowe.
Jest pianistą i dyrektorem muzycznym spektaklu muzycznego Operetta sich wer kann w Die Schönen w E-Werk Freiburg.
Maximilian Langer był zaangażowany w różne projekty interdyscyplinarne, m.in. projekt filmowy Sculpting Soundspheres z zespołowymi improwizacjami na dziełach artystów z Freiburga oraz Cambio, spektakl Teatru Pan.Optikum z dramatem, tańcem, rzeźbą artystki Herty Seibt de Zinser i siedmioosobowy zespół improwizacyjny. W 2018 roku Maximilian Langer był solistą w III Koncercie fortepianowym Beethovena z Orkiestrą Symfoniczną Schwarzwaldu i Junge Kammerphilharmonie Freiburg. Od 2021 roku Maximilian Langer prowadzi zajęcia z praktycznej gry na fortepianie w szkołach Musikhochschule Freiburg oraz na Uniwersytecie Pedagogicznym we Freiburgu i od wielu lat pracuje jako niezależny nauczyciel gry na fortepianie.

program

Charles Gounod

Maid of Athens CG.406

Franz Schubert

Der zürnenden Diana
Prometheus

Franz Schubert

Fahrt zum Hades
An die Leier

Johannes Brahms

Sapphische Ode

Hugo Wolf

Anakreons Grab IHV 10, Nr.29

Claude Debussy

Trois Chansons de Bilitis
1. La flute de Pan
2.La Chevelure
3.Le Tombeau de naiades

Georgios Kasassoglou

Barmherzige Muttergottes (Μητέρα μεγαλόψυχη)

Hermann Reutter

In meine Stille kamst du leise wandernd

U.Bützer | M.Langer
A.Fassea | D.Kokkinopoulou
fassea
Dimita Kokkinopoulou photo 2 (1).jpg

Annie Fassea

sopran | Grecja Szkocja

Grecko-szkocka sopranistka Annie Fassea była trzecią laureatką Grand Prix Jacquesa Offenbacha 2021 i otrzymała stypendium Fulbright Foundation Artist's Scholarship 2019 za studia u słynnego basisty Metropolitan Opera Dimitriego Kavrakosa w Nowym Jorku. W 2019 roku zadebiutowała w roli Barbariny (Wesele Figara) w Greckiej Operze Narodowej (GNO) – Stavros Niarchos Stage. Od tego czasu sha współpracowała z takimi orkiestrami jak Cyprus Symphony Orchestra (CYSO), Győr Philharmonic Orchestra, Athens City Symphony Orchestra, Athens Philharmonia Orchestra (APHO), Youth Orchestra ELSON i ERT Contemporary Music Orchestra. W tym sezonie wystąpiła w rolach Ilii (Idomeneo) w Centrum Kulturalno-Konferencyjnym w Heraklionie w koprodukcji z Teatro Grattacielo w Nowym Jorku z APHO i Hrabiną (popularna grecka operetka Cretan Girl) wraz z Mahlerem. 4. Symfonia w Teatrze Muzycznym Olympia „Maria Callas” z Orkiestrą Symfoniczną Miasta Ateny. Ponownie wykonała IV Symfonię Mahlera w Pallas Theatre Nicosia, Rialto Theatre Lemesos i Markidio Theatre Paphos z CYSO oraz Requiem Mozarta z APHO. W przeszłości występowała jako Olimpia (Les Contes d'Hoffmann), Papagena (Czarowy flet), Nora (Riders to the Sea), Virginia (Raven Revisited, by Kostis Kritsotakis), Suor Osmina (Suor Angelica), Amante (Il. tabarro), ale także Stabar mater i Termopile Pergolesiego (D. Minakakis). Występowała w salach koncertowych, takich jak Athens Concert Hall, Grand Prospect Hall w Nowym Jorku, Stavros Niarchos Stage i Alternative Stage w GNO – Stavros Niarchos Foundation Cultural Center (SNFCC), Trikala Bizantine Castle oraz na wielu plenerach Grecji i teatru z ukryte skarby. Najbliższe występy to m.in. pieśń Schumanna z cyklu „Dichterliebe” w Ateńskiej Sali Koncertowej, rola Chloé (Daphnis et Chloé - Büsser) w Mitylenie, Królowa nocy (Die Zauberflöte - Mozart) w Atenach oraz jej pierwszy występ w Niemczech na gali operowej. Annie uzyskała Dyplom Opery Wokalnej w Konserwatorium Athenaeum pod kierunkiem Christiny Giannakopoulou w 2017 roku i była członkiem programu szkoleniowego dla młodych artystów Greckiej Opery Narodowej dla młodych artystów w sezonie 2017/2018.

Dimitra Kokkinopoulou

fortepian | Grecja

Dimitra Kokkinopoulou urodził się w Atenach w Grecji. W 2007 roku jednogłośnie ukończyła Konserwatorium Ateńskie pod kierunkiem prof. N. Nikolaidou. W latach 2007-2012 studiowała na Uniwersytecie Jońskim na Korfu w Grecji pod kierunkiem profesora Lambisa Vassiliadisa. W 2014 roku uzyskała tytuł magistra na Bowling Green State University w stanie Ohio pod kierunkiem dr. Roberta Satterlee i rozpoczęła studia doktoranckie w zakresie wykonawstwa fortepianowego na Uniwersytecie Nebraska-Lincoln w 2017 roku pod kierunkiem dr. Ann Chang otrzymała. Od 2017 roku pracuje jako pianistka współpracująca na „Internationale Musiktage Brache Seminars” w Niemczech. Od 2018 roku pracuje jako nauczycielka fortepianu we współpracy z mezzosopranistką Irini Tsirakidis i uczy gry na fortepianie w Konserwatorium Athenaeum w Atenach w Grecji. Jest także członkiem „Thesis Trio” z Irini Tsirakidis (mezzosopran) i Yorgosem Kaloudisem (wiolonczela, klasyczna lira kreteńska), które wykonuje utwory kompozytorów greckich. We współpracy z zespołem „Thea-drzewo” (Thea-tree.gr) tworzy i realizuje programy edukacyjne i zabawy dla dzieci w szkołach i domach kultury. Jest członkiem przedsiębiorstwa społecznego PhonoQuest (phonoquest.com), które łączy sztukę i naukę ludzkiego głosu poprzez seminaria, konferencje i imprezy towarzyskie. Koncertowała w Niemczech, Portugalii, Grecji i Stanach Zjednoczonych.

program

Charles Gounod

A une jeune grecque CG.324

Franz Schubert

Atys

Gruppe aus dem Tartarus D583

Franz Schubert

Memnon D541

Die Götter Griechenlands

Mathilde Kralik von Meyerswalden

Lied der Sappho

iv. Lieblicher Abendstern

Bolko von Hochberg

Gute Nacht Op. 31 No.2

Hugo Wolf

Anakreons Grab IHV10, Nr.29

Arthur Lourié

Greek songs on poetry of Sappho, Band 2

iii. Erotic Fragment (Эротический отрывок)

Jean Coulthard

From "Three ancient memories of Greece"

i. Before the statue of Endymion

Georgios Kasassoglou

Der Maitag (Του μαγιού ροδοφαίνεται η μέρα)

Meeresstille  (Γαλήνη)

Archäische Miniatur (Αρχαϊκή μινιατούρα)

JanBukowskiFoto_edited.jpg
EunkyeongKimFoto.png

Jan Bukowski

Baryton  | Polska

Jan Bukowski urodził się w Warszawie i już w wieku ośmiu lat był solistą w Olsztyńskim Chórze Młodzieżowym. W ramach praktyki wokalnej studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz w Akademii Muzyki, Teatru i Mediów
Hanower z Markiem Rzepką. Stypendysta Niemiec, Cusanuswerk, Yehudi Menuhin Live Music Now oraz Richard Wagner Association. Zdobył liczne nagrody na konkursach krajowych i międzynarodowych, w tym I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti we Vrable na Słowacji (2017). Występował jako baryton w operetce Moniuszki „Obóz nocny w Apeninach” w Warszawskiej Operze Kameralnej (2014), w „O Wiecznym ogniu” JS Bacha w ramach festiwalu La Folle Journee de Varsovie w Operze Narodowej w Warszawie ( 2016), z J. Brahmsem „Neue Liebeslieder” op.65 w ramach festiwalu „Głos i fortepian” w Krakowie (2017), z „Die Hirten an der Krippe zu Bethlehem” GP Telemanna w Kloster Michaelstein (2018) oraz z zespołem chór dziewczęcy z Hannoveru w Staatsoper Hannover w 2019 roku. W 2022 roku pojawi się jako William w „Upadku domu Ushera” Philippa Glassa w monachijskiej Kammerschauspiel.

Eunkyeong Kim

fortepian | Korea Południowa

Eunkyeong Kim urodziła się w Seulu w Korei Południowej i zaczął grać na pianinie w wieku sześciu lat. W Korei ukończyła studia licencjackie z fortepianu solo na Uniwersytecie KyungHee w 2013 roku. Ponadto jako akompaniatorka akompaniowała śpiewowi na uniwersytecie. liczne koncerty. Od 2017 roku kontynuowała swoje pierwsze studia magisterskie z Collaborative Piano na Państwowej Wyższej Szkole Muzyki i Sztuk Scenicznych w Mannheim, którą ukończyła z wynikiem 1.0. Od semestru zimowego 2019/20 studiuje magisterium z coachingu operowego na Uniwersytecie Muzyki, Dramatu i Mediów w Hanowerze (HTMMH) pod kierunkiem prof. W 2018 roku była stypendystką Live Music Now (Yehudi Menuhin), z którym regularnie dawała recitale w regionie Badenii-Wirtembergii. Oprócz studiów Eunkyeong uczęszczała na kursy mistrzowskie u prof. Nariakiego Sugiury oraz na dwa kursy basowe. Kwangchul Youn i Sop. Sekyung Rim, brała udział jako pomocnik. Występowała na koncertach w wielu domach spokojnej starości i opieki w rejonie Badenii-Wirtembergii Mannheim, Heidelberg, Ladenburg, Ilvesheim, Wiesloch, Walldorf, Dossenheim i Weinheim
oraz koncert kameralny „Romantyczne Fatazja” w Gerhart Hauptmann Theater Görlitz oraz na Koncercie Misyjnym Pani Kim grała na Węgrzech i Ukrainie. Już w wieku 10 lat grała muzykę na różne zajęcia jako akompaniatorka chóru w parafialnej Koreańskiej Rozgłośni Narodowej. w orkiestrze Uniwersytetu Mannheim jako czelesta i jako asystentka pianistki, w 2013 roku brała udział w Korea National Opera w Korei. Od 2019 roku prowadzi zajęcia dydaktyczne jako repétiteur w zakresie śpiewu w Mannheim State University for Music and Performing Arts oraz w HMTMH (aspirant).

program

Charles Gounod

Maid of Athens CG. 406

Franz Schubert

An die Leier D737

Die Götter Griechenlands D 677

Franz Schubert

Lied eines Schiffers an die Dioskuren D360

Gruppe aus dem Tartarus D583

Johannes Brahms

An eine Äolsharfe Op. 19, Nr.5

Sapphische Ode Op. 94, Nr.4

Hugo Wolf

Anakreons Grab

Maurice Ravel

Cinq melodies populaires grecques:

i. Chanson de la mariée

ii.Là-bas, vers l'église

iii. Quel galant m'est comparable 

iv. Chanson des cueilleuses de lentisques

v. Tout gai!

Georgios Kasassoglou

April mit dem Eros (Ο απρίλης με τον έρωτα)

Hermann Reutter

Drei Monologe des Empedokles

i. Euch ruf ich über das Gebild herein

iii. Ha! Jupiter, Befreier! Näher tritt!

J.Bukowski | E.Kim
D.Drandaki | M.Kazas
_DSF0680.JPG
marios-kazas-640x887.jpg

Despoina Drandaki

sopran | Grecja

Urodzona w 1994 roku Despoina Drandaki rozpoczęła swoją muzyczną podróż w wieku siedmiu lat, kiedy zaczęła brać lekcje gry na fortepianie. Uzyskała tytuł licencjata w zakresie fortepianu i harmonii w Narodowym Konserwatorium w Atenach (prof. Maria Karytinou) w 2018 roku. W 2016 roku rozpoczęła studia licencjackie w zakresie śpiewu w Narodowym Konserwatorium w Atenach (prof. Panagiotis Dimas), a w czerwcu 2021 roku ukończyła je z wyróżnieniem. Uczestniczyła w chórze „Chores” i występowała w wielu miejscach w Atenach. W 2018 roku brała udział w spektaklu „Medea” wyprodukowanym przez Grecką Operę Narodową. Obecnie uczęszcza do Mannes School of Music w Nowym Jorku (Master's in Voice) i studiuje w klasie Amy Burton. Oczekuje ukończenia studiów w 2023 roku. Posiada również tytuł licencjata ekonomii na Uniwersytecie w Pireusie.

Marios Kazas

fortepian | Grecja

Marios Kazas urodził się w Atenach. Rozpoczął naukę gry na fortepianie w Konserwatorium Ateńskim. Następnie studiował w Konserwatorium Athenaeum jako uczeń solistki Dory Bakopoulou. Kontynuował naukę w Konserwatorium Ateńskim, które ukończył z wyróżnieniem (klasa D. Bakopoulou). Uczestniczył w seminariach z Paulem Badura-Skodą, Martino Tirimo, Natalią Michailidou, Haliną Alberth, Jean-Claude Pennetier i innymi. Zdobył I i II nagrodę na panhelleńskich konkursach pianistycznych oraz II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Sztuka i edukacja w XXI wieku”. W 2008 roku został wyróżniony przez UNESCO za swój zakres muzyczny. Występował w Atenach (Teatr Herodes Atticus, Ateńska Sala Koncertowa, Sala Ateneum i in.), w miastach Grecji (Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Eginie, Ionian Classical Music Festival „Pavlos Carrer” – Zakynthos i in.), a także w Francja, Egipt i Cypr. Pracował jako solista z orkiestrami "Bavarian Classics" i "Haag Youth Instrumental Ensemble", a także działa na polu akompaniamentu pieśni i muzyki kameralnej. Współpracował na scenie z artystami o międzynarodowej renomie i dokonywał nagrań na żywo dla trzeciego programu greckiego radia. Marios Kazas jest doktorantem na Wydziale Prawa Narodowego Uniwersytetu Kapodistrian w Atenach.

program

Charles Gounod

A une jeune grecque CG. 324

Franz Schubert

Die Götter Griechenlands

Ganymed

Franz Schubert

Atys

Hippolits Lied

Johannes Brahms

An eine Äolsharfe

Mathilde Kralik von Meyerswalden

Lied der Sappho

iii. Ach die gliederlösende böse Liebe

Claude Debussy

Trois chansons de Bilitis

i. La flute de Pan

Maurice Ravel

Cinq Mélodies populaires grecques

(in greek)

Jean Coulthard

From "Three ancient memories of Greece"

iii. Long ago

Georgios Kasassoglou

Der Maitag (Του μαγιού ροδοφαίνεται η μέρα)

Archäische Miniatur (Αρχαϊκή μινιατούρα)

Osborne%20Publicity%20Pic_edited.jpg
Myla Kato-DuVally Headshot.jpeg

Jeremy Osborne

Baryton  | USA-Niemcy

Amerykański baryton Jeremy Osborne (ur. 1986) od 2014 roku mieszka w Niemczech, gdzie obecnie studiuje u sopranistki Janet Williams i można go zobaczyć w licznych przedstawieniach. Ukończył studia na University of Central Arkansas i Peabody Institute w Baltimore w studiu wokalnym znanego bas-barytona Johna Shirley-Quirka. Od 2017 roku śpiewa w ExtraChor Deutsche Oper Berlin w przedstawieniach takich jak Das Wunder der Heliane Korngolda w reżyserii Christofa Loya czy klasyk Verdiego La Forza del Destino w reżyserii Franka Castorfa.
Występował także jako asystent chóru w Komische Oper w „Miłości do trzech pomarańczy” Prokofiewa oraz w dziecięcej operze „Czarnoksiężnik z krainy Oz” Pierangelo Valtinoni.
Od 2017 roku nawiązał owocną współpracę z pianistką Bonnie Wagner, z którą wykonał kilka koncertów, głównie z muzyką Franza Schuberta. W 2017 roku po raz pierwszy zaśpiewał Winterreise z towarzyszeniem pani Wagner, a w 2019 Schwanengesang. Zaplanowany na 2020 rok koncert z wyłącznie francuską muzyką odbędzie się teraz w 2021 roku.

Myla Kato-DuVally

fortepian | Stany Zjednoczone

Myla Kato-DuVally prowadzi aktywną karierę jako solistka, akompaniatorka i kameralistka. Z siedzibą w Nowym Jorku jest poszukiwaną akompaniatorką wokalną dla studentów i profesjonalistów. Oprócz akompaniowania wielu śpiewakom, z którymi regularnie współpracuje, była akompaniatorką na American Fine Arts Festival i American Protege Competition for Young Singers w Carnegie Hall. Była także członkiem wydziału akompaniamentu na Wydziale Wokalnym Hunter College. Myla współpracowała również z wydziałem wokalnym na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym  Burgos w Burgos w Hiszpanii. Szczególnie dobrze przyjęto jej występ z wokalistką Eleną Diaz-Acostą z „Sposa, Son Disprezzata” w Teatro Principal. Miała też zaszczyt współpracować z muzykami z Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Puigcerda. Koncerty solowe i kameralne zabrały ją do Europy i Japonii - zawsze lubiła współpracować i zagrała Koncert fortepianowy Schumanna oraz Koncert fortepianowy nr 21 Mozarta z Yonkers Philharmonic Orchestra. Jej szczególne upodobanie do muzyki fortepianowej Schuberta przyniosło jej uznanie i uznanie. Urodzona w Japonii Myla dorastała w Nowym Jorku i uczęszczała do Manhattan School of Music. W tym czasie jej interpretacja Kwintetu fortepianowego Dvoraka zajęła miejsce w finale Konkursu Muzyki Kameralnej Lillian Fuchs. Do wpływowych nauczycieli, mentorów i muzyków w jej życiu należą Ubaldo Diaz-Acosta, Oxana Yablonskaya, Nina Svetlanova, Raymond Beegle, Frank Levy i członkowie American String Quartet.

program

Charles Gounod

Maid of Athens CG. 406

Franz Schubert

Fahrt zum Hades D.576

Ganymed D544

Franz Schubert

Lied eines Schiffers an die Dioskuren D.560

Der zürnenden Diana D707

Gruppe aus dem Tartarus D587

Charles Gounod

A une jeune grecque CG 324

Johannes Brahms

An eine Äolsharfe Op.19, Nr.5

Sapphische Ode Op.94, Nr.4

Hugo Wolf

Anakreons Grab IHV 10, Nr.29

Georgios Kasassoglou

Im Schatten Hand in Hand (Στη σκιά χειροποιασμένες)

April mit dem Eros (Ο απρίλης με τον έρωτα)

J.Osborne | M.Katy DuVally
Kusters, Vincent.jpg
Charlie Bo Meijering.jpeg

Vincent Kusters

baryton | Holandia

Baryton Vincent Kusters (ur. 1991) studiował śpiew u Myi Besselink i grę na fortepianie u Joopa Celisa na Uniwersytecie Muzycznym w Maastricht, które z powodzeniem ukończył z tytułem magistra (2016/2017). W 2018 roku zdał następnie egzamin końcowy na kurs kontynuacyjny z dyrygentury chóralnej na Uniwersytecie Muzycznym w Utrechcie.

Vincent dwukrotnie zdobył nagrodę Vocallis Song Award, Vaals (2017 jako piosenkarz, 2018 jako pianista). W 2018 roku, po udanej aplikacji jako piosenkarz, został przyjęty do składu solistów stowarzyszenia „Vrienden van het Lied”. Jest zdobywcą nagrody International Vocalists Concours 2019 (piosenka), 's-Hertogenbosch. W 2020 roku zdobył I nagrodę w „Międzynarodowym Konkursie na Organy i Głos”, Neuss.

Charlie Bo Meijering

fortepian | Holandia

Charlie Bo Meijering (Amsterdam, 1987) pasjonuje się zarówno muzyką, jak i sztukami wizualnymi. W latach 2006-2013 studiował grę na fortepianie klasycznym i dzwonki na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Utrechcie. Występuje regularnie w Concertgebouw, Holenderskiej Operze Narodowej i TivoliVredenburg. Z koncertem filmów rysunkowych „The Magic Piano” wyruszył w trasę po całej Holandii.

Jest także częstym gościem w programach telewizyjnych, takich jak „Maestro”.

W 2019 roku wraz ze swoim partnerem w duecie i barytonem Vincentem Kustersem zdobył nagrodę na International Vocalists Concours.

Poza działalnością muzyczną poświęca się tworzeniu sztuk pięknych. Zrealizował projekcje naturalnej wielkości do „Muzyki, wyobraźni i mózgu” (2015) Erika Scherdera i Katii Veekmans.

program

Charles Gounod

Maid of Athens CG.406

Franz Schubert

Atys D585

An die Leier D737

Franz Schubert

Lied eines Schiffers an die Dioskuren D360

Prometheus D674

Ganymed D544

Johannes Brahms

An eine Äolsharfe Op.19, Nr.5

Hugo Wolf

Anakreons Grab

Bolko von Hochberg

Gute Nacht Op. 31, Nr.2

Maurice Ravel

Cinq melodies populaires grecques:

ii. Lá-bas, vers l´église

iv. Chanson des cueilleuses de lentisques

Georgios Kasassoglou

April mit dem Eros (Απρίλης με τον Έρωτα)

V.Kusters | Ch.Bo Meijering
Foto Agata Dembska - Kornaga.jpg
Katarzyna Neugebauer.png

Agata Kornaga

mezzosopran | Polska

Polska mezzosopranistka (*1990) urodziła się w Lubinie. Studiowała śpiew operowy na Uniwersytecie Muzycznym w Brombergu w klasie prof. Urszuli Jankowiak, Uniwersytecie Muzycznym w Krakowie oraz Uniwersytecie Muzyki, Teatru i Mediów w Hanowerze w klasie prof. Marka Rzepki. Obecnie studiuje kameralistykę – kompozycję pieśni pod kierunkiem prof. Jana Philipa Schulze na Uniwersytecie Muzyki, Teatru i Mediów w Hanowerze. W 2021 śpiewała w operze „Der Telefonist” Raphaela Fusco na Festiwalu Forum Neue Kunst w Oldenburgu. W sezonie 2019/2020 Agata Kornaga zadebiutowała w Theater Aachen, gdzie wystąpiła jako Wellgunde w „Hagenie” Wagnera oraz jako małpa/munchkin lady/cup w „Czarnoksiężniku z krainy Oz” Anno Schreiera. W 2017 roku zadebiutowała jako Klotylda w „Norma” Belliniego w Operze Krakowskiej, a w 2018 roku powróciła do Teatru Wielkiego w Poznaniu jako Fjodor w „Borysie Godunowie” Musorgskiego i jako Trzecia Dama w „Czarodziejski flet” Mozarta. W 2016 roku Agata Kornaga zaśpiewała partię Ducha w „Dydonie i Eneaszu” Purcella w Teatrze Wielkim w Poznaniu oraz zadebiutowała w Niemczech w Operze Starnberg (Monachium) jako Amor w „Orfie i Eurydyce” Glucka. Jako solistka koncertowa mezzosopranistka wykonała w 2013 roku we Wrocławiu z Ensemble Alter Musik Stabat Mater Bononciniego i d'Astorgi, aw 2014 zaśpiewała Petite messe solennelle Rossiniego w Bydgoszczy. Brała udział w Festiwalu Mieczysława Weinberga w Monachium w 2019 roku.

Katarzyna Neugebauer

fortepian | Polska

Oficjalna Pianistka Konkursu

Biografia >>

program

Charles Gounod

A une jeune grecque CG.324

Franz Schubert

Ganymed D544

Dithyrambe D801

Franz Schubert

Memnon D541

Gruppe aus dem Tartarus D583

Johannes Brahms

An eine Äolsharfe Op.19, Nr.5

Hugo Wolf

Anakreons Grab

Maurice Ravel

Cinq melodies populaires grecques:

i. Chanson de la mariée

iv. Chanson des cueilleuses de lentisques

Jean Coulthard

From "Three ancient memories of Greece"

i. Before the statue of Endymion

Georgios Kasassoglou

April mit dem Eros (Απρίλης με τον Έρωτα)

Archäische Miniatur (Αρχαϊκή μινιατούρα)

Agata Kornaga
Alati Photo.jpg
Kiguchi Photo.jpg

Vassia Alati

Sopran  | Grecja-Holandia

Vassia Alati (sopran) urodziła się w 1992 roku i w wieku 6 lat otrzymała pierwsze lekcje gry na fortepianie. W październiku 2010 roku rozpoczęła studia licencjackie w zakresie śpiewu w Konserwatorium Ateńskim, a w czerwcu 2016 roku ukończyła je z wyróżnieniem i I nagrodą (klasa prof. Joulii Troussy). Otrzymała także upragnione „Stypendium im. Marii Callas” i studiowała na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu (mistrz pieśni i oratorium 2021 oraz mistrz opery 2019 z wyróżnieniem) w klasie prof. Markusa Hadulli i prof. Petera Edelmanna. Jako solistka koncertowa Vassia śpiewała w Grecji, Holandii, Austrii, Cyprze, Korei Południowej, Niemczech i Francji. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich z KS Eddą Moser, Margreet Honig, Dimitri Kavrakos, Mariella Devia, Antony Koroneos, Gabriele Lechner itp. W marcu 2020 roku zdobyła II nagrodę z pianistą Yuto Kiguchi na „International Student Lied-Duo Competition” w Groningen (Holandia) do zdobycia. W październiku 2021 byli na „International Lied Festival” w Zeist, gdzie uczestniczyli w kursach mistrzowskich Elly Ameling, Roberta Holla, Wolfganga Holzmaira i innych. W listopadzie 2021 roku otrzymali nagrodę specjalną na 54. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym na Lied Duo in 's-Hertogenbosch do wykonania w Concertgebouw Amsterdam. Oprócz studiów wokalnych studiowała również matematykę techniczną i fizykę na Politechnice Ateńskiej.

Yuto Kiguchi

fortepian | Japonia

Yuto Kiguchi to utalentowany japoński pianista. Po ukończeniu Kioto City University of Arts na fortepianie solo jako najlepszy w swojej klasie z Nagrodą Burmistrza, przeniósł się do Wiednia w 2016 roku. Latem 2019 roku ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w zakresie akompaniamentu fortepianu i śpiewu na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu. Obecnie jest na studiach podyplomowych w zakresie kameralistyki u prof. Stefana Mendla.

Jako akompaniator pieśni często występuje z młodą grecką sopanistką Vassią Alati i japońską sopranistką Misaki Morino. Zdobył wraz z Vassią Alati drugą nagrodę na Międzynarodowym Studenckim Konkursie Duetów Piosenki, który odbył się w Holandii w marcu 2020 roku. W listopadzie 2021 otrzymał wraz z nią nagrodę specjalną na 54. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym na Lied Duo in 's-Hertogenbosch na występ w Concertgebouw Amsterdam. Zdobył także nagrodę specjalną „Best Lied Accompaniment” na Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa, który odbył się w Pörtschach we wrześniu 2020 roku. W ten sposób stopniowo rozwijał karierę jako akompaniator piosenek. Był również zapraszany jako oficjalny akompaniator do konkursów operowych, takich jak „Ottavio Zino” i „NEUE STIMME". Był stypendystą Urzędu ds. Kultury w Japonii i Fundacji Muzycznej Rohm. Również jako solista zdobył II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Skriabina w 2021 r. we Włoszech (pierwsze miejsce nie przyznano) oraz jako kameralista zdobył absolutną I nagrodę oraz nagrodę publiczności wraz z Seiną Matsuoką na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Giulio Rospigliosiego w 2022 r.

program

Charles Gounod

A une jeune grecque CG.324

Franz Schubert

Memnon D541

Fahrt zum Hades D526

Franz Schubert

Atys D585

Gruppe aus dem Tartarus D583

Johannes Brahms

An eine Äolsharfe Op. 19, Nr.5

Bolko v. Hochberrg

Gute Nacht Op. 31, Nr.2

Maurice Ravel

Cinq melodies populaires grecques:

i. Chanson de la mariée

ii.Là-bas, vers l'église

Georgios Kasassoglou

April mit dem Eros (Ο απρίλης με τον έρωτα)

Im Schatten Hand in Hand (Στην σκιά χειροπιασμένες)

Jean Coulthard

Three Ancient Memories of Greece

i. Before the statue of Endymion

V.Alati | Y.Kiguchi
Portrait Foto Elena Patsalidou Sopran.jpg
Katarzyna Neugebauer.png

Elena Patsalidou

sopran | Cypr

Sopranistka Elena Patsalidou urodziła się w Nikozji w 1987 roku. Uzyskała tytuł licencjata w zakresie wykonawstwa wokalnego/opery na Uniwersytecie Jońskim na Korfu oraz tytuł magistra śpiewu operowego w Akademii Muzycznej im. Carla Marii von Webera w Dreźnie.
Elena Patsalidou zdobyła I nagrodę na Konkursie Wokalnym Kyrenia Opera Vocal Competition 2019 oraz III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perottiego 2013. Była także półfinalistką prestiżowego międzynarodowego konkursu wokalnego Competizione dell’ Opera 2019 w Soczi.
Wystąpiła w różnych produkcjach operowych, m.in. Frasquita w Carmen Bizeta (Opera Classica Europa/Opernwerkstatt am Rhein), Clorinda w La Cenerentola Rossiniego (Kammeroper Köln), Barbarina w Weselu Figara Mozarta (Teatr Mittelsächsisches), Echo w Straussie. „Ariadne auf Naxos” (Landesbühnen Sachsen), Sand-/Daumännchen w „Hänsel und Gretel” Humperdincka (Teatr Mittelsächsisches), Diana w „Orfeuszu w Unterwelt” Offenbacha (Państwowa Orkiestra Operetki Drezdeńskiej) oraz tytułowa rola w „Dido and Purcell” Aeneas” pod kierownictwem muzycznym australijskiego specjalisty od baroku Stanleya Ritchiego.
Jako śpiewaczka koncertowa wykonywała jako solistka różne utwory, m.in. Mszę koronacyjną C-dur Mozarta, Vespro della Beata Vergine Monteverdiego, Stabat Mater Pergolesiego i Requiem Faurégo. Brała również udział w  12. Festiwalu Muzyki Sakralnej w Patmos, a także w różnych koncertach Cypryjskiej Orkiestry Symfonicznej, Dresden Symphony Orchestra i Rhein-Main Philharmonic Orchestra.
Jako członkini bawarskiego zespołu „I Virtuosi Ambulanti” śpiewała jako solistka w ekskluzywnym projekcie „Belcanto in Bayern” w Monachium w 2020 roku. Zadebiutowała na Międzynarodowym Festiwalu Kypria 2020 rolą Serpiny w „La Serva Padrona” (JB Pergolesi) w reżyserii Leva Pugliese. Trasy koncertowe zawiodły ją do Włoch (Basilica San Marco, Wenecja), Austrii (Villach Congress Center), Armenii (Teatr Opery w Jerewanie) i Serbii (Jugosłowiański Teatr Dramatyczny w Belgradzie).
Współpracowała z różnymi dyrygentami, takimi jak Jan Michael Horstmann, Raoul Grüneis, Alkis Baltas, Jens Georg Bachmann i Peter Seymour. W ramach kilku kursów mistrzowskich miała okazję pracować z uznanymi artystami, takimi jak Christophe Rousset (warsztaty z oper Claudio Monteverdiego „L’incoronazione di Poppea” i „Il ritorno d’Ulisse in patria”), Walter Moore, Barbara Bonney i Helga Wagner. Miała również prywatne lekcje śpiewu u profesorów KS Matthiasa Henneberga i Janet Williams.

 

Katarzyna Neugebauer

fortepian | Polska

Oficjalny Pianista Konkursu

 

program

Charles Gounod

A une jeune grecque

Franz Schubert

Ganymed D544

Lied eines Schiffers an die Dioskuren D360

Franz Schubert

Atys D585

Die Götter Griechenlands D677

Bolko von Hochberg

Gute Nacht Op. 31, Nr.2

Maurice Ravel

Cinq Mélodies populaires grecques

i. Chanson de la mariée
ii. Lá-bas, vers l´église

Jean Coulthard

Three ancient memories of Greece

1. Before the statue of Endymion

2. What rapture could I take from song

3. Long ago 

Georgios Kasassoglou

Meeresstille (Γαλήνη)

Elena Patsalidou
KondratNathanielHeadshot.jpg
lupu

Nathaniel Kondrat

Bas | Stany Zjednoczone

Amerykański bas Nathaniel Kondrat studiował na Oregon State University w latach 2004-2008, a karierę wokalną rozpoczął w 2009 roku w IL BONZO (Madama Butterfly). w 2011 roku otrzymał tytuł magistra muzyki w Konserwatorium Muzycznym w San Francisco, gdzie otrzymał FATHER TRULOVE (The Rake's Progress) MELISSO (Alcina) GUGLIELMO (Сosi fan tutte) MUFASTA (l'italiana in Algieri) TRUFFALDINO (Ariadne auf Naxos) ) śpiewał, Nathaniel został wprowadzony do Acadamie Musicale de Villecroze w 2014 roku i otrzymał stypendium na współpracę ze Stephenem Stubbsem w Accadamia D'amore.

Nathaniel był finalistą konkursu wokalnego NAATSA w Orlando na Florydzie w 2014 roku. Brał udział w kursach mistrzowskich z Sir Thomasem Allenem, Nathanem Gunnem i Francois le Roux. W 2018 roku został laureatem Międzynarodowego Konkursu Castle Rheinsberg w Niemczech. Ostatnio pracował między innymi w DON PASQUALE (Don Pasquale) i DR.BARTOLO (fryzury z Sewilli) oraz z Festiwalem Zamkowym Wernigerode MONTERONE (Rigoletto) Pracował w Deutschesnational Theater Weimar, Theater Freiburg, North Harz City Theater, Landesbühnen Sachsen, Staatstheater Cottbus, Portlandzka Opera Kameralna i inne. Niektóre z ról, które śpiewał w powyższych domach to: FIGARO (Le Nozze di Figaro), LEPORELLO (Don Giovanni) MÖNSCH (I Gioielli della Madonna) TECHNICIAN (Vec Makropulos) IL GIUDICE (Un Ballo in Maschera) LA VOCE (Idomeneo) INDIAN (Prodana Nevesta) KRÓL, 2 SPRZEDAWCÓW OWOCÓW (My Fair Lady) KUNO (Der Freischütz) Lord KRISHNA (Satyahgraha) 5t Żyd (Salome). Nathaniel rozpoczął karierę koncertową z THE MESSIAH (Handel) REQUIEM (Durufle). Z Berlińską Orkiestrą Kameralną CHRISTMAS ORATORIO (Bach). Pracował nad MATTHĘUS PASSION (Bach) z Helmuthem Rillingiem. Solista basu w CANTATA (Graubner i Werner) z Landesbühnen Sachsen. Kantata THETIS (Rameau) w San Francisco. Nathaniel zaśpiewał kilka światowych premier, w tym RANDOM BLACKOUTS (Steinke), RANDOM BLACKOUTS II (Steinke) oraz kameralną operę TRIFLES (BILOTTA). Jako entuzjastyczny recital, ma w swoim repertuarze DIE SCHÖNE MÜLLERIN (Schubert) WINTERREISE (Schubert) LIEDERKREIS OP. 39 (Schumann) PIEŚNI O PODRÓŻY (Williams), HYMNY WEDYCZNE (Holst), BIBLICKE PISNE (Dvorak), AN DIE FERNE GELIEBTE (Beethoven), PRZYNIEŚMY NAM NASZE WIECZKI (Finzi). CHANSONS DE DON QUICHOTTE (Ibert) Ana i Nathaniel występują razem jako duet opus magnum.

Ana Maria Lupu

fortepian | Moldova

Urodzona w 1993 roku w Mołdawii pianistka i repetytorka Ana Maria Lupu rozpoczęła karierę artystyczną w 2008 roku w Liceum Muzycznym dla Uzdolnionych Dzieci w Kiszyniowie w Mołdawii, gdzie brała udział w licznych konkursach w swojej ojczyźnie w tym okresie.

W 2012 roku została przyjęta do Akademii Muzyki, Teatru i Sztuk Pięknych. W 2013 roku brała udział w mistrzowskiej klasie fortepianu u prof. P. Waasa w Hochschule für Musik Weimar. W tym samym roku przeniosła się do Niemiec, aby kontynuować studia na tej samej akademii muzycznej w Weimarze. Studia odbyła w Dreźnie w 2018 roku na Uniwersytecie Muzycznym Carla Marii von Webera.

W tym samym roku dostała swoje pierwsze zaręczyny jako repetytor w Staatstheater w Cottbus. Następnie odbyły się liczne koncerty na scenie i jako członek orkiestry.
Twoje następne zaangażowanie było kontynuowane w Teatrze Plauen-Zwickau. W styczniu 2020 można ją było kilkakrotnie zobaczyć w ramach recitalu na scenie sali koncertowej Clara Schumann w Zwickau. W tym samym miesiącu w Zwickau i Plauen wykonano koncert na fortepian i orkiestrę „Athles rolls” J.Adamsa.

W 2021 roku odbył się recital pieśni „Winterreise” na Werkbühne w Kahren w Brandenburgii. W październiku 2021 i listopadzie została zatrudniona na master class z R.Trekelem z Staatstheater Berlin w Rheinsberg Palace, m.in. wystąpiła na scenie w ramach recitalu w Rheinsberg Palace. Koncert „Long Night of the Arts” odbył się 6 listopada w tym samym miejscu.

2022 - Dyplom magistra w Akademii Muzycznej im. F.Liszta w Weimarze.
Obecnie pracuje jako repétiteur w Teatrze Altenburg-Gera. Ana i Nathaniel występują razem jako duet opus magnum.

program

Charles Gounod

Maid of Athens CG.406

Franz Schubert

Ganymed D544

Fahrt zum Hades D526

Franz Schubert

Lied eines Schiffers an die Dioskuren D360

Prometheus D674

Johannes Brahms

An eine Äolsharfe Op.19, Nr.5

Bolko von Hochberg

Gute Nacht Op.32, Nr.2

Maurice Ravel

Cinq mélodies populaires grecques:

iii. Quel galant m´est comparable

iv. Chanson des cueilleuses de lentisques

Arthur Lourié

From the greek Songs on poetry of Sappho (Band 1)

iii. Hymnic Fragment [Гимнический отрывок]

iv. The Garden of the Nymphs [Сад Нимф]

Georgios Kasassoglou

Meeresstille (Γαλήνη)

N.Kondrat | Ana-M.Lupu
Z.Ciszewska photo.jpeg
Katarzyna Neugebauer.png

Zuzanna Ciszewska

sopran | Polska

Zuzanna Ciszewska – sopran. Swoją muzyczną podróż rozpoczęła w wieku sześciu lat, kiedy stawiała pierwsze kroki, ucząc się podstaw gry na skrzypcach. Posiada I poziom podstawowego wykształcenia muzycznego w Szczecinie Północnej Polsce. Jednak z biegiem czasu nieustanna świadomość i potrzeba muzykowania jej głosem przejęła inicjatywę nad ćwiczeniem na skrzypcach. Tak rozpoczęła się jej muzyczna podróż. W 2016 roku otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Rudolfa Petraka w Żylinie. W tym samym roku została finalistką konkursu Pvecke Soutez Interacional w Ołomuńcu. Uczęszczała na kursy mistrzowskie u prof. Izabella Kłosińska, prof. Eva Blahova, Małgorzata Walewska, prof. Dariuszem Grabowskim, prof. Zigrida Krigere, prof. Valerie Guillorit, prof. Ubaldo Fabbri. W marcu 2018 roku zagrała partię sopranową w Requiem WAMozart z dyrygentem Kaiem Bumannem. W wieku 21 lat Zuzanna ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu z najwyższym stopniem licencjata, a w wieku 23 lat ukończyła studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Łodzi z tytułem doc. Bernadetty Grabias. Obecnie studiuje na UMFC Warszawa w klasie prof. lekarz Anna Radziejewska.

Katarzyna Neugebauer

fortepian | Polska

Oficjalny Pianista Konkursu

program

Charles Gounod

A une jeune grecque CG. 324

Franz Schubert

Die Götter Griechenlands D677

Gruppe aus dem Tartarus D583

Franz Schubert

Atys D585

Memnon D541

Maurice Ravel

Cinq melodies populaires grecques:

i. Chanson de la mariée
ii. Quel galant m´est comparable
iii. Tout gai!

Feliks Nowowiejski

Róże dla Safo Op, 51
i.Faon
ii. Smierć Safo

Georgios Kasassoglou

April mit dem Eros (Απρίλης με τον Έρωτα)

Im Schatten Hand in Hand (στην σκιά χειροπιασμένες)

Zuzanna Ciszewska
benjamin sattlecker (logo)-6.jpg
Helldorff_edited.jpg

Benjamin Sattlecker

baryton | Austria

Austriacki baryton Benjamin Sattlecker (ur. 1993) rozpoczął naukę śpiewu w Salzburskiej Katedrze Chłopięcej i Dziewczęcej Orkiestry. W listopadzie 2018 ukończył studia licencjackie w zakresie śpiewu na Uniwersytecie Mozarteum i obecnie pogłębia edukację artystyczną zarówno na kursie mistrzowskim pieśni i oratorium u KS Elisabeth Wilke i Wolfganga Holzmaira, jak i na kursie magisterskim z teatru operowego i muzycznego u Aleksandra von Pfeil i Gernot Sahler. W trakcie studiów licencjackich otrzymał cenne impulsy m.in. od Helmuta Deutscha, Hansjörga Albrechta i Alberta Hartingera.

Jego pasją jest pieśń artystyczna. Ma na swoim koncie kilka recitali, ostatnio „Winterreise” Schuberta wraz z Jobstem Schneideratem na fortepianie. Regularnie można go również usłyszeć jako solisty na koncertach Salzburskiego Towarzystwa Bachowskiego. Trasy koncertowe regularnie zabierają go do Francji i Holandii, m.in. B. z „Mesjaszem” Haendla i „Pasją według św. Mateusza i św. Jana” Bacha.

​ Jako śpiewak-aktor pracował w produkcjach operowych „Owen Wingrave”, „Gianni Schicchi”, „Zemsta nietoperza” oraz w „Les contes d'Hoffmann” Mozarteum Salzburg w rolach „Owen”, „Marco”, „Dr. Blind" i "Nathanaël/Spalanzani/Schlemihl" oraz wystąpił w Berlinie razem z Junges Sinfonieorchester Berlin pod batutą Andreasa Schulza w "Czarodziej flecie" Mozarta jako "Papageno". Wcielił się również w rolę „Lug mac Ethnend” w premierze opery kameralnej Patricka Pfößa „Cuchulinn”. 

Benjamin Sattlecker uczęszczał na kursy mistrzowskie u Jormy Hynninena i Wolfganga Holzmaira. W 2012 roku otrzymał I nagrodę na młodzieżowym konkursie wokalnym „Prima la musica”.

Alexandra Helldorff

fortepian | Austria-Rosja

Rosyjsko-austriacka dyrygentka, pianistka i klawesynistka Alexandra Helldorff może już spoglądać wstecz na różnorodne życie sceniczne; udane projekty z Alessandro De Marchi, Reinhardem Goebelem, Thomasem Hengelbrockiem i Markiem Minkowskim pogłębiają ich doświadczenie w dziedzinie muzyki dawnej.
Alexandra Helldorff studiowała dyrygenturę u Tito Ceccheriniego oraz grę na fortepianie u Bozidara Noeva w Państwowym Konserwatorium Tyrolskim. W tym samym czasie rozpoczęła intensywne studia muzyczne na Uniwersytecie Mozarteum, gdzie studiowała grę na fortepianie u Karla-Heinza Kämmerlinga i Aleksieja Lubimowa, dyrygenturę chóralną u Karla Kampera i dyrygenturę orkiestrową u Dennisa Russella Daviesa. Następnie odbyły się dalsze studia podyplomowe u Reinharda Goebla w zakresie praktyki wykonawczej historycznej, u Hansa Grafa w zakresie dyrygentury oraz studia klawesynowe u Anne Marie Dragosits w Linzu.
Od 2019 roku Alexandra jest asystentką sopranistki Ulrike Hofbauer, z którą ma intensywną współpracę muzyczną, oraz na wydziale śpiewu Uniwersytetu Mozarteum, gdzie w latach 2019-2021 wspierała również klasę oratorium Hansjörga Albrechta w różnych projektach. Za wybitne osiągnięcia naukowe została odznaczona Medalem Bernharda Paumgartnera przez Fundację Mozarteum.

program

Charles Gounod

Maid of Athens CG.406

Franz Schubert

Die Götter Griechenlands

Der zürnenden Diana

Franz Schubert

Ganymed
Lied eines Schiffers an die Dioskuren D.360
Der entsühnte Orest

Johannes Brahms

An eine Äolsharfe Op. 19, Nr.5

Hugo Wolf

Anakreons Grab

Bolko von Hochberg

Gute Nacht Op. 31, Nr.2

Maurice Ravel

Cinq melodies populaires grecques:
i. Chanson de la mariée
ii. Lá-bas, vers l´église

Georgios Kasassoglou

April mit dem Eros (Απρίλης με τον Έρωτα)

B.Sattlecker | A.Helldorf
Karola Pavone_2.jpg
Klaviertasten

Karola Pavone

sopran | Niemcy-Włochy

Niemiecko-włoska sopranistka Karola Pavone (ur. 1985) urodziła się w Reggio Calabria (Włochy) i już w młodym wieku otrzymała wsparcie muzyczne. Początkowo odbyła naukę dźwięku w zakresie gry na fortepianie i altówce, w wieku 17 lat wystąpiła jako śpiewaczka solowa; W jej twórczości zawsze skupiała się na muzyce kameralnej i pieśni artystycznej. Była finalistką i zwyciężczynią ważnych konkursów piosenki, takich jak „Jugend musiziert”, „Das Lied” oraz Międzynarodowego Konkursu Brahmsa w Pörtschach. W 2014 roku zdobyła nagrodę piosenki na Festiwalu Vocallis w Vaals w Holandii, w 2015 roku na Międzynarodowym Konkursie SongDuo Rhein Ruhr oraz Konkursie Piosenki Cantando-Parlando. W 2016 roku otrzymała nagrodę Young Talent Prize na International LiedFestival w Zeist (NL) pod patronatem Roberta Holla i Elly Ameling. Ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym w Kolonii oraz Szkole Operowej na Gothenburg Universitet w Szwecji. Dyplom zdała z najwyższymi ocenami, a egzamin koncertowy z wieloma nagrodami. Jej nauczycielami są Ingrid Steiner, Mechthild Georg i Hartmut Singer, kursy mistrzowskie prowadzili Edith Mathis, Olaf Bär, Irwin Gage, Edda Moser, Robert Holl i Graham Johnson. Nadal współpracuje z Sami Kustaloglu. Jej praca jako niezależna śpiewaczka koncertowa prowadzi ją m.in. do Filharmonii Kolońskiej i WDR
Hamburg Laeiszhalle i Gewandhaus Leipzig. Od 2016 roku jest solistką i gościem w zespole Stadttheater Gießen, gdzie jest ceniona jako wszechstronna aktorka, występowała również gościnnie w Musiktheater im Revier Gelsenkirchen, Barocktheater Schwetzingen, Kölner Oper i Staatstheater Meiningen. W 2020 roku jej debiutancki album z francuskimi piosenkami artystycznymi został wydany przez Coviello Classics, a także zadebiutowała jako muzyczna artystka kabaretowa we własnym wieczorze „Weibsbilder – (Auto)portrety kobiet o złych cechach”. Karola Pavone jest stypendystką Villa Musica Rheinland-Pfalz, Jeunesses musicales Deutschland, Richard-Wagner-Verband Köln oraz Niemieckiej Narodowej Fundacji Akademickiej.

n.n.

fortepian | **

Z powodu innych zobowiązań pan Rommelspacher nie może uczestniczyć. Nowy pianista pani Pavone zostanie ogłoszony wkrótce.

program

Charles Gounod

A une jeune grecque CG. 324

Franz Schubert

Die Götter Griechenlands D677

Atys D.585

Franz Schubert

Memnon D541

An die Leier D.737

Hugo Wolf

Anakreons Grab IHV 10, Nr.29​

Maurice Ravel

Cinq Mélodies populaires grecques

v. Tout gai!

Jean Coulthard

Three ancient memories of Greece

i. Before the statue of Endymion

ii. What rapture could I take from song

iii. Long ago

Georgios Kasassoglou

Der Maitag (Του μαγιού ροδοφαίνεται η μέρα)

Archäische Miniatur (Αρχαϊκή μινιατούρα)

Karola Pavone
bottom of page